fbpx

Талісмани

Стародавні астрологи стверджували, що кожен дорогоцінний камінь належить до певного знаку зодіаку. Тому, що народилися в цьому місяці, повинні носити кільця з відповідним каменем. Носіння, що не відповідає знаку зодіаку, під яким народився його володар, мало надати поганий вплив на його долю.
І сьогодні вважається, що «священні каміння небесного граду» виявляють свою магічну силу на людей, чиїм талісманом Вони є. Вони сприяють досягненню цілей, виконанню бажань, охороняють від хвороб та бід, а іноді є ознакою професії. Так, смарагд охороняє моряків, турмалін камінь художників, аметист відповідає духовним особам.
Деякі камінці особливо рекомендувалися людям певних професій: моряків від небезпек морських плавань охороняв смарагд, турмалін був каменем художників, аметист — духовних осіб. Також у різних життєвих ситуаціях добре було мати відповідний камінь — талісман.
Наречені обмінювалися кільцями зі смарагдами — вони забезпечували постійне почуття. А місячне каміння долало любовні перешкоди. Гравцям сприяли олександрити, а вагітним жінкам смарагди. Також широко було поширене повір'я в лікувальні властивості дорогоцінного каміння. У середні віки золотих справ майстру доводилося бути не тільки ремісником і купцем, а й іноді і лікарем, який у разі потреби вмів підібрати для своїх клієнтів камінь, що допомагає при різних тілесних і духовних нездужаннях.
Носіння коштовностей, крім того, підкорялося правилам гарного тону. Гранати, перли, бірюзу вважали придатними для молодих дівчат. Незаміжній жінці, незалежно від віку, не личило носити діаманти. Непрозоре каміння — агат, онікс чи хризоберил — були єдиною припустимою прикрасою жалобного одягу.
Справжніми талісманами вважаються подаровані або передані у спадок каміння. Вкрадене каміння виявляють негативні властивості. Куплені стають талісманом багато років.
Особливу силу мають талісмани зроблені магом спеціально для когось або на замовлення. Такі талісмани приносять неоціненну користь замовнику.

UK