Магія слова - слова, заклинання та молитви
Слово має незвичайну силу, воно може підняти людину на ноги або геть-чисто позбавити її сил. Здавна чаклунам і ворожкам відомо, як вчасно вимовлені замовні слова допомагають позбутися недуги, захистити себе та своїх близьких від магічних впливів. Але кожна медаль має дві сторони. Чорні маги та чаклунки також давно додали до свого арсеналу магічних прийомів різні заклинання та закляття деструктивного характеру.
Спочатку слова були пов'язані з магічною дією (супроводжували магічний ритуал). Пізніше дедалі більшого значення стали набувати самі словоформи, що призвело до появи ще одного відділу магії — магії слова.
Звідки до нас прийшли ці магічні слова? Перші згадки зустрічаються у культурах багатьох стародавніх народів: єгиптян, арабів, греків, скандинавів та китайців. Пізніше знання магії слова було принесено до Західної Європи. На відміну від Європи, де «правили бал» заклинання та латинь, на Русі чаклунські словоформи прижилися у вигляді замов.
Стародавні слов'яни вірили у силу магії слова. У їх старовинних оповідях неодноразово згадувалося про чудове зцілення билинних богатирів з допомогою замов. Чаклунам і ворожкам приписувалися здібності з допомогою замовного слова керувати стихіями: викликати і попереджати бурю і град, множити чи винищувати стада, дарувати щастя і здоров'я, викликати в людини лиха, запобігати цілі епідемії.
Тематично замови дуже різноманітні: відомі мисливські, рибальські замови, пастуші, землеробські, торгові, а також змови, що застосовувалися для впливу на представників влади, на неправедних суддів і т.д. , зміїного укусу, змови на зупинку крові і т. д. Відомі численні любовні таємні слова: привороти, присушування та відсухи. Слов'янські замови є переважно язичницькими магічними заклинаннями, але з приходом на Русь християнства стали нести у собі елементи християнського культу. Згодом, багато хто з них прийняв форму православних молитов, які закликають до допомоги святих покровителів.
Сила магії слова у повному обсязі проявляється лише за дотримання низки умов. Вважається, що очікувати на допомогу потрібно лише з того боку, звідки сходить сонце. Змови зазвичай вимовляють або рано-вранці, або вночі, ближче до півночі.